| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 12.5 V |
| Number of Channels | 4 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Peak Pulse Current | 2 A |
| Polarity | Unidirectional |
| Voltage ESD Contact | 12 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 0.65 pF |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01354
Ext.Price$0.01354
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01354 | $0.01354 |
| 10 | $0.01339 | $0.13390 |
| 50 | $0.01325 | $0.66250 |
| 100 | $0.01312 | $1.31200 |
| 500 | $0.01300 | $6.50000 |
